Nasza Szkoła po raz kolejny odniosła wielki sukces–także w tym roku zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem SZKOŁA INNOWACJI nadawanym w ramach Projektu Certyfikacji Szkół przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Warunkiem przyznania tego tytułu było spełnienie wielu warunków, wśród których znalazły się nowoczesne metody pracy z uczniami, innowacyjne pomysły edukacyjne realizowane w szkole, kreatywność zarówno nauczycieli, jak i uczniów w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy oraz wysokie wyniki nauczania.

Intencją projektu było wyróżnienie tych szkół, które kształcą kreatywnych, innowacyjnych i twórczych absolwentów, wyróżniają się nowoczesną postawą w nauczaniu a także we współpracy ze środowiskiem społeczno-gospodarczym, stanowią wzór dla innych placówek oświatowych.

Certyfikat SZKOŁY INNOWACJI  przyznany Zespołowi Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim stanowi dowód tego, że nasza Szkoła dokłada wszelkich starań, by kształcić na najwyższym poziomie. Fakt, że wyróżnienie to otrzymujemy w kolejnej, drugiej już edycji stanowi potwierdzenie konsekwentnie realizowanego planu pracy szkoły nastawionego na stały rozwój uczniów.

Certyfikat Szkoły Innowacji to kolejne potwierdzenie (po tytule Srebrnej Tarczy), że nasza Szkoła należy do grona nielicznych na Lubelszczyźnie elitarnych szkół ponadgimnazjalnych.