III Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Zespół Szkół Nr1 w Tomaszowie Lubelskim – 15.04.2014r.

Konkurs otworzył dyrektor ZS Nr 1 - dr Janusz Frykowski, który uroczyście przywitał wszystkich przybyłych uczniów i opiekunów. W festiwalową atmosferę wprowadził krótki występ szkolnej grupy wokalnej "The one".

Tegoroczna edycja cieszyła się ogromną popularnością, wzięło w niej udział  30 solistów i 4 zespoły z 11 gimnazjów: Gimnazjum w Szarowoli, Gimnazjum   w Łaszczowie, Gimnazjum w Nabrożu - Kolonii, Gimnazjum w Ulhówku, Gimnazjum w Tyszowcach, Gimnazjum w Podhorcach, Gimnazjum w Tarnawatce, Gimnazjum w Telatynie, Gimnazjum w Suścu oraz Gimnazja Nr 1 i Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy uczestnicy wykonywali obowiązkowo jeden utwór w języku angielskim oraz drugi w dowolnym języku obcym. Można było usłyszeć piosenki nie tylko w językach nauczanych w gimnazjach powiatu takich jak niemiecki czy rosyjski. Młodzi wokaliści prezentowali swoje umiejętności w języku hiszpańskim, włoskim a nawet francuskim.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Natalia Kolasińska, Elżbieta Pikuła, Robert Sawicki, Katarzyna Ważna i Stanisław Ważny.

Głównymi sponsorami festiwalu są: Starosta Tomaszowski - p. Jan Kowalczyk, Dyrektor Szkoły Języków Obcych com. - p. Natalia Kolasińska oraz Dyrektor niemieckiej szkoły partnerskiej im. Eduarda Sprangera we Freudenstadt - p. Armin Wüstner. Dzięki hojności sponsorów możliwy był zakup głównych nagród w postaci tabletów i głośników oraz półrocznego kursu języka obcego.

Nagrodę za zajęcie I miejsca jury jednomyślnie przyznało uczennicy Gimnazjum Nr 2  w Tomaszowie Lubelskim – Izie Putkowskiej. Iza urzekła zarówno wysokim poziomem wokalnym, jak również poprawnością językową i wyrazem artystycznym. Zaprezentowała utwory w języku angielskim i francuskim. II miejsce zdobyła Alina Pudełko - uczennica Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lub. za wykonanie utworów w językach angielskimi niemieckim. Gimnazjalistka zaprezentowała nie tylko wysoki poziom wokalny, ale także umiejętność gry na skrzypcach. Uczennicy akompaniował na gitarze elektrycznej Krystian Typek. III miejsce przyznano Annie Karp z Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lub. Uczennica zaprezentowała się w piosence angielskiej i hiszpańskiej. IV miejsce jury przyznało Martynie Skoczylas z Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lub. m.in. za poprawność wykonania utworu a capella w języku niemieckim. Jury przyznało także wyróżnienie dla Julii Pitury z Gimnazjum w Tyszowcach, która perfekcyjnie w języku rosyjskim zaprezentowała utwór z repertuaru Anny German. Jury nie przyznało nagródw kategorii zespołów.

Przy rozdaniu nagród obecna była Dyrektor Wydziału Oświaty - p. Anna Pankiewicz, która przekazała zwycięzcom gratulacje, także w imieniu Starosty Tomaszowskiego. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali dyplomy. Słowa uznania za wysoki poziom artystyczny, umiejętności językowe oraz podziękowania za tak duże zainteresowanie imprezą skierowała do uczestników festiwalu także organizująca całość imprezy Katarzyna Ważna.

Słodką oprawę uroczystości zapewniła młodzież z klasy II d. Nad oprawą akustyczną czuwali: uczeń klasy II a – Szymon Miller oraz II e Adrian Dołgań.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom i zapraszają na kolejne edycje!