• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

   W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości w BARTOSZU zorganizowano szereg lekcji przeprowadzonych poza szkołą. Wszystkie klasy pierwsze i trzecie brały udział w zajęciach w Banku Pekao SA w Tomaszowie Lubelskim, przeprowadzonych przez pracowników banku: dyrektora oddziału- pana Piotra Szarafina, pana Jana Podgórskiego, panią Marię Mazurek, panią Elżbietę Żółkiewską, pana Piotra Litkowca oraz pana Marka Miszczyszyna. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje placówka bankowa, co tworzy specyfikę stanowisk bankowych, na czym polega praca w tej instytucji, a także uzupełnili wiedzę o produktach bankowych . Poznali też nowości z zakresu bankowości elektronicznej. Kontynuacją tych lekcji były zajęcia w szkole, prowadzone również przez pracowników banku. Uczniowie dowiedzieli się  na nich, jak funkcjonuje system bankowy w Polsce.

   5 grudnia 2013 roku uczniowie klas III a i III e wysłuchali wykładu na temat: „Systemy bankowe i co dalej”, zaś 8 kwietnia 2014 roku uczniowie klas I a i III b uczestniczyli w wykładzie: „Tajemnice polskiego pieniądza”, dotyczącym systemu zabezpieczeń banknotów przed fałszerstwem. Wykłady zostały zorganizowane przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim, a przeprowadził je pracownik oddziału lubelskiego Narodowego Banku Polskiego- pan Marek Momot.

   W grudniu 2013 roku klasy trzecie brały udział w lekcjach zorganizowanych w Firmie Handlowo-Usługowej Mixor w Tomaszowie Lubelskim. Zajęcia były prowadzone przez właściciela firmy, pana Edwarda Patro oraz panią Ewelinę Patro-Cisło. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje firma usługowo-budowlana, poznali wymogi dotyczące założenia i prowadzenia przedsiębiorstwa, a także warunki rynkowe związane z konkurencją, rozwojem przedsiębiorstwa i pozyskiwaniem klientów. Uczestnicy lekcji zwiedzili również pomieszczenia produkcyjne przedsiębiorstwa i obejrzeli produkty firmowe. Wszystkie wyżej wymienione zajęcia zostały zorganizowane przez nauczycieli podstaw przedsiębiorczości-  Annę Branach i Leszka Pienkosa.

Zapraszamy do galerii:

Zajęcia bankowe

Szkolenie w firmie