• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

   Rano jeszcze uczniowie, po południu już absolwenci. Tak pokrótce można opisać zmiany zachodzące w życiu naszych starszych kolegów, którzy 25 kwietnia 2014 r. otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, tym samym rozstając się z BARTOSZEM, w którym spędzili trzy lata przygotowując się do egzaminów maturalnych, rozwijając zainteresowania i talenty, ucząc się dorosłości.

   Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas III otworzył swoim przemówieniem pan dyrektor dr Janusz Frykowski. Wspomniał w nim lata spędzone w szkole, podziękował za aktywne uczestniczenie w jej życiu, złożył życzenia dobrze zdanej matury. Pan dyrektor wyróżnił szczególnie tych absolwentów, których wyniki okazały się imponujące, gdyż uzyskali oni średnią ocen powyżej 5,0. Taki sukces odniosło aż 11 absolwentów:

   Joanna Kawałko - III a, Maciej Łoza – III a, Anita Stokfisz - III a, Monika Mandziuk - III a, Joanna Piwko - III a, Dominika Mazur – III a, Monika Katarzyna Koprer – III b, Justyna Bundyra - III b, Irena Dziubińska – III b, Katarzyna Korkosz - III e, Magdalena Leńczuk – III c.

   Miłe słowa do absolwentów skierowała też pani Ewelina Mróz - przewodnicząca Rady Rodziców, zwracając uwagę na rolę szkoły w przygotowaniu ich do wejścia w dorosłość. Pani Ewelina Mróz podziękowała też wychowawcom i nauczycielom klas III za pracę włożoną w ich rozwój.

   Do starszych kolegów i koleżanek zwróciła się też w imieniu społeczności uczniowskiej Eliza Harbuz. Uczennica zwróciła uwagę na przełomowy moment, w którym niebawem znajdą się maturzyści, złożyła im życzenia pomyślnie zdanych egzaminów. Nie zabrakło też pożegnania w imieniu absolwentów,  których reprezentowała w swoim wystąpieniu Joasia Kawałko – najlepsza uczennica BARTOSZA. Joasia wzruszyła wszystkich wyrażeniem szczerego szacunku do szkoły i nauczycieli oraz przywiązania i sympatii wobec poznanych w szkole przyjaciół.

   Miłym punktem programu uroczystości było rozdanie nagród, dyplomów uznania i świadectw z czerwonym paskiem. Oprócz wspomnianych wcześniej osób (śr. 5,0 i powyżej) do grona wyróżnionych dołączyło jeszcze 14 absolwentów ze średnią ocen 4,75 i powyżej. Dyplomami nagrodzeni zostali też szkolni sportowcy – absolwenci, którzy zdobywali tytuły mistrzowskie w różnych dyscyplinach sportu, dziewczyny z grupy wokalnej The one, społecznicy ze szkolnego sklepiku. Wręczono też nagrody indywidualne: dla Moniki Koper za wieloletnią współpracę przy wokalnej oprawie uroczystości szkolnych i Bartłomiej Dao Lien za największa liczbę przeczytanych książek.

Sentymentalny nastrój udzielił się wszystkim podczas kolejnej części uroczystości, jaką był montaż słowno – muzyczny, przygotowany pod kierunkiem p. Beaty Greli. Słowa piosenek i wierszy oraz scalająca je narracja oparte były na motywach życiowej wędrówki, trudnych wyborów, szukania szczęścia, odnajdywania w dorosłości siebie. Nic więc dziwnego, że wzruszyły słuchaczy i trafnie podsumowały to ważne wydarzenie.

   Jak zaznaczył pan dyrektor - nie żegnamy się na długo. Niebawem ponownie nasi koledzy i koleżanki przestąpią szkolne progi. Tym razem zmierzą się z wyzwaniem, jakim jest matura. Będziemy więc trzymać za nich kciuki. W słowach zamykających część artystyczną słusznie zauważono, że przeżywaliśmy pożegnanie, jednakże nie było to smutne rozstanie – nasi absolwenci wyruszają przecież spełniać swoje marzenia, budować własne szczęście.

W tej nowej drodze życzymy im wszystkiego najlepszego!

Zapraszamy do galerii