We wrześniu Instytut Fizyki UMCS w Lublinie po raz 55 organizował pokazy fizyczne. W zajęciach opartych na tej formie zdobywania wiedzy uczestniczyli uczniowie klas I e i I b,w których fizyka nauczana jest w zakresie rozszerzonym. Grupa wyjechała pod opieką Marianny Stopyry – Gardiasz. Tego typu wyjazdy są już tradycją naszej szkoły. Licealiści bardzo chętnie uczestniczą w prelekcjach i ćwiczeniach, zgłaszają się do wykonywania nietuzinkowych eksperymentów. W tej edycji zaprezentowano zajęcia pod hasłem: "Poprzez zabawę do praw fizyki", " Drgania i fale", "A jednak się kręci" oraz "Temperatura i efekty cieplne".

W trosce o jakość edukacji naszych uczniów staramy się wykorzystywać każdą okazję sprzyjającą  pogłębieniu wiedzy.

Uczniowskie wspomnienia z wyjazdu

Dzisiejsze pokazy były dla mnie niezwykle interesujące. Organizatorzy w ciekawy sposób przedstawili zagadnienia fizyczne. Nigdy wcześniej nie byłam tak zafascynowana tą nauką.. Jeśli jeszcze nadarzy się okazja, aby znów wziąć udział w tego typu pokazach, z wielką chęcią z niej skorzystam.

Małgorzata Cybulska - I b

Tegoroczne pokazy fizyczne były bardzo interesujące. Zaciekawił mnie zakres opracowanych zagadnień oraz oraz sposób wykonywania doświadczeń. Dowiedziałam się wielu nowych rzeczy o zjawiskach zachodzących wokół nas każdego dnia, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Bardzo podobała mi się ta lekcja, gdyż pokazała nam, że nauka nie zawsze musi być nudna. Z wielką przyjemnością powtórzyłabym ten wyjazd za rok.

Adrianna Kiszczuk kl. I b

*Zdjęcia wykonał Wojciech Kubacki (kl. I e)