W dniach 25-27 października odbyła się wycieczka klasy III e do Częstochowy, Krakowa, Oświęcimia, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do Częstochowy klasa udała się w ramach XXIII Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów biorąc czynny udział we mszy świętej, drodze krzyżowej i Apelu Jasnogórskim.

W Oświęcimiu uczniowie poznali historię więźniów Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, co wywarło na nich ogromne wrażenie i skłoniło do refleksji nad ogromem ludzkiego okrucieństwa.

Na rynku w Wadowicach cała klasa delektowała się smakiem kremówek papieskich. Czas w Kalwarii Zebrzydowskiej uczniowie poświęcili na modlitwie przy stacjach drogi krzyżowej.

W Krakowie maturzyści udali się do teatru „Bagatela” na komedię pt. „Prawda Karmelicka”. Opinie na temat przedstawionej sztuki były podzielone. Przyszli studenci poznali miasto dzięki informacjom przekazanym przez panią przewodnik.

Wycieczka była dobrym sposobem na odpoczynek, integrację klasy oraz na snucie rozważań duchowych. Podczas pielgrzymki uczniowie modlili się też gorąco o powodzenie na egzaminach maturalnych.