W dniach 26-27 listopada 2014 roku klasa Ic zorganizowała wyjazd edukacyjny do Krakowa.

Uczeń szkoły średniej ma uczestniczyć w życiu kulturalnym nie tylko poprzez systematyczną naukę, lecz przede wszystkim poprzez odbiór tekstów kultury takich jak spektakl teatralny czy wystawa tematyczna.

Klasa obejrzała zatem sztukę pt.: „Kochankowie nie z tej ziemi” wystawioną w krakowskim teatrze „Bagatela”. Dostarczyła ona wrażeń estetycznych i powodów do refleksji  nad życiem zarówno młodemu widzowi, jak i dorosłemu.  Nie mniejsze przeżycia towarzyszyły zwiedzającym ekspozycję w komnatach królewskich na Wawelu, nastrojową projekcję „Wawel zaginiony”, a zwłaszcza czasową wystawę arcydzieła wielkiego Leonarda „Dama z gronostajem”. Lekcje w tak zabytkowym i niecodziennym plenerze są dla naszych uczniów szczególnie interesujące.