Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

W ramach szkolnych eliminacji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego  do zawodów II stopnia skierowana została uczennica klasy III a - Magdalena Bulira. Warto dodać, że Magda uzyskała już wcześniej także  awans do Olimpiady Słowa, więc przed nią zmagania na poziomie okręgowym w kolejnych zawodach polonistycznych. Magdą opiekuje się Beata Grela.

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

W eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, które odbyły się w dniu 3 grudnia 2014 r. wzięło udział 13 uczniów II i III klasy o rozszerzeniu humanistycznym. Awans do następnego etapu uzyskał Łukasz Łukasiewicz z kl. III c. Przypomnijmy, że Łukasz w ubiegłym roku szkolnym brał udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym,  jest finalistą ubiegłorocznego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, a także wygrał Konkurs Wiedzy  o Polskim Ruchu Ludowym i w nagrodę wyjechał do Brukseli. Nauczycielem wiedzy o społeczeństwie Łukasza jest Tomasz Mikszyc.

Łukaszowi i Magdzie serdecznie  życzymy dalszych sukcesów.