2 marca 2015 r. uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę edukacyjną, której celem stało się pogłębienie wiedzy z fizyki. Zajęcia zaplanowano   w  Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Uczniowie wzięli udział w ciekawych wykładach  i pokazach dotyczących promieniowania elektromagnetycznego, promieniotwórczości alfa, beta oraz gamma. Tematy kolejnych prelekcji poruszały kwestie pracy reaktora i elektrowni jądrowych oraz perspektyw rozwoju energetyki jądrowej w naszym kraju.
   Dodatkowym walorem była  możliwość uczestniczenia w lekcji odbywającej się w jedynym działającym w Polsce reaktorze badawczym "MARIA" uruchomionym w 1974 r., dzięki czemu wiedza na temat działania, konstrukcji i zastosowania reaktorów badawczych okazała się lepiej przyswajalna. W trakcie zajęć nasi uczniowie wykazali się duża aktywnością.

Uczniami opiekowały się: wychowawczyni klasy Anna Lal oraz  Marianna Stopyra - Gardiasz i Jadwiga Błahuta.