Tradycją naszego liceum stały się wyjazdy uczniów z klas o rozszerzeniu biologiczno - chemicznym na zajęcia edukacyjne z przedmiotów przyrodniczych, które odbywają się w profesjonalnych laboratoriach i są prowadzone przez pracowników lub studentów wyższych uczelni. W wyjeździe zorganizowanym 12 marca 2015 r. przez Dorotę Stawarską uczestniczyli uczniowie klas Ie i  IIb. Tym razem licealiści odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Pokazy obejmowały demonstrację doświadczeń z biologii, chemii fizyki, wykłady i warsztaty. Studenci dzielili się informacji i opiniami na temat uniwersytetu.  Uczniowie uczestniczyli też  w zajęciach laboratoryjnych, gdzie odbyły się warsztaty z części praktycznej. Poczuli się jak prawdziwi naukowcy, uczestnicząc w zajęciach na temat:

-kawitacji,
- kolorowego świata chemii,

- DNA jako  narzędzia pracy biologa, kryminologa, policjanta.

Tegoroczny Dzień Otwarty zorganizowany był we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które w ramach projektu „Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych przyrodniczych i technicznych” ufundowało nagrody dla wcześniej zarejestrowanych szkół. BARTOSZ otrzymał mikroskop LCD, który na pewno przyda się na lekcjach biologii.

Zajęcia te pomogły wszystkim w utrwaleniu i poszerzeniu wiedzy zdobytej w szkole.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.