W dniach 29-30 marca 2015 r. nasi uczniowie - Patrycja Portka  i Michał Nowacki, wraz z opiekunem (Waldemarem Fugasem) brali udział w zgrupowaniu z okazji ogólnopolskiego konkursu „Żołnierze Wyklęci".

Pierwszego dnia po zbiórce odbył się spacer po Lublinie, podczas którego uczniowie zwiedzali najważniejsze miejsca pamięci. Następnie uczestniczyli w spotkaniu z kombatantami i świadkami historii: Henrykiem Atemborskim ps. „Pancerny” – żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych, żołnierzem Brygady Świętokrzyskiej NSZ oraz  Januszem Niemcem – synem Antoniego Żubryda ps. „Zuch”, oficera i dowódcy oddziału Narodowych Sił Zbrojnych. W drugiej połowie dnia uczestnicy zgrupowania mieli okazję zwiedzić miejsca pamięci znajdujące się na Lubelszczyźnie, m.in. miejsce pochówku ostatniego partyzanta Józefa Franczaka ps. „Lalek” w Piaskach, miejsce śmierci ktp. Zdzisława Brońskiego ps. "Uskok", miejsce pochówku rodziny Jaroszów zamordowanej przez hitlerowców. Odwiedzili też strzelnicę sportową, gdzie uczestniczyli w zajęciach z licencjonowanymi instruktorami. Na zakończenie dnia zaplanowano ponowne spotkanie z p. Henrykiem Atemborskim ps. „Pancerny” i p. Januszem Niemcem.

Drugiego dnia odbyła się wycieczka po Starym Mieście, na terenie którego nasi uczniowie mogli podziwiać piękno starych kamienic i poznawać ważne miejsca historyczne. W Trybunale Koronnym odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.

Cieszymy się niezmiernie, że nasi uczniowie odnieśli na nim sukces.

I miejsce w kategorii prac plastycznych uzyskał  Michał Nowacki z klasy II a, zaś Wyróżnieniem uhonorowana została Patrycja Portka - uczennica tej samej klasy.

Zgrupowanie znacznie przybliżyło naszym uczniom i ich opiekunowi historię Żołnierzy Wyklętych. Na pewno było to dla nich bardzo owocne w wiedzę, cenne doświadczenie.