Jak każe tradycja dzień zakończenia roku w naszej szkole obchodzony jest bardzo uroczyście. Jest on nie tylko początkiem wakacyjnej przygody, ale stanowi też podsumowanie wielomiesięcznej pracy naszych uczniów i ukoronowaniem ich sukcesów.

Galę rozpoczął pan dyrektor dr Janusz Frykowski, który w swoim przemówieniu podkreślił trud całorocznej pracy, podziękował nauczycielom za ich zaangażowanie a uczniom za zrozumienie ich obowiązków, skutkujące w ogromnej mierze bardzo dobrymi wynikami w nauce. Wszystkim życzył radosnych wakacji. W części oficjalnej głos zabrał także nasz gość – pan Jerzy Wereszczak, Wicestarosta Tomaszowski. W swoim wystąpieniu podkreślił dużą rolę szkoły w życiu i edukacji młodych ludzi, złożył życzenia udanego i spokojnego letniego wypoczynku. W imieniu społeczności uczniowskiej zabrał głos przewodniczący Samorządu Szkolnego – Wojciech Rorat, dziękując panom dyrektorom - Januszowi Frykowskiemu i Leszkowi Boberowi za opiekę i organizację pracy szkoły, nauczycielom za troskę o poziom nauczania. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego na ręce panów dyrektorów złożyli wiązanki kwiatów.

Kolejny punkt programu stanowiło wręczenie świadectw uczniom uzyskującym najlepsze wyniki  w nauce. Tak więc świadectwa z paskiem odebrało 32 uczniów, w tym – 11 ze średnią 5,0 i powyżej i 21 ze średnią od 4,75 do 4,94.

Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskał Robert Podoba – uczeń klasy II a: 5,57.

Tę część uświetniło także rozdanie nagród za osiągnięcia naukowe (laureaci i finaliści konkursów na poziomie kraju) , aktywną działalność na rzecz Szkoły (Dzień Patrona), sportowe (uczniowie z tytułami mistrzowskimi), działalność artystyczną (zespół The one) i charytatywną (np. w szkolnej bibliotece, programach prozdrowotnych itp.). Nagrody i dyplomy odebrało kilkudziesięciu uczniów.

Drugą część uroczystości wypełnił program artystyczny. W zespole recytatorów wystąpili nasi tegoroczni absolwenci, którzy tym gestem pożegnali szkołę. Towarzyszył im w części muzycznej zespół The one.

Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami.

Uroczystość przygotowały Beata Grela, Katarzyna Ważna i Anna Lal.