19 października 2015 r. w naszej szkole miało miejsce wydarzenie związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Na korytarzu, podczas przerw międzylekcyjnych odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem „Z książką jest mi po drodze”. Uczniowie losowali pytania związane głównie z lekturami szkolnymi. Za poprawną odpowiedź otrzymywali zestaw ciast, przy błędnej odpowiedzi nagrodą pocieszenia były cukierki. W ten sposób okazało się, że literaturę można łączyć ze słodyczami i przy okazji można się jeszcze bardzo dobrze bawić. A jeśli komuś udało się powtórzyć co nieco z języka polskiego, to cel został osiągnięty.

W tym dniu odbyła się także zbiórka pieniędzy na zakup nowości do biblioteki. Łącznie udało się zebrać 154,74 złote. Zakup książek odbędzie się po konsultacji tytułów z uczniami, na którą to konsultację zapraszam do biblioteki w czwartek (22.10.2015) na dużą przerwę.

Nadal trwa akcja „Podaruj bibliotece książkę”.  Do tej pory biblioteka otrzymała 14 książek.

Honorowa Lista Darczyńców zostanie zamieszczona na stronie internetowej biblioteki na początku listopada.

W organizację i przebieg całej imprezy czytelniczej zaangażowali się uczniowie z klasy III „c”: Kasia Rosół, Natalia Leńczuk, Wojtek Czajka. Nagłośnieniem zajęli się uczniowie Tomek Gęborys i Dominik Cyc z klasy II „d”. Bardzo Wam dziękuję, a Kasi i Natalii podwójnie, za nadprogramowe ciasta. Natomiast nauczycielom pani Marii Gęborys i pani Katarzynie Ważnej za życzliwość i wsparcie w sprawach organizacyjnych.

Wszystkim uczniom należą się serdeczne podziękowania za udział w zabawie oraz zbiórce.

Maria Dziedzic