Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim

Powiatowy Konkurs Literacki

pod hasłem: Świat wokół mnie

przeznaczony  dla uczniów gimnazjów

KONKURS LITERACKI:  "Świat wokół mnie".

Regulamin konkursu.

I. Cele konkursu:

1. Zachęcenie utalentowanych młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.
  2. Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.
  3. Integracja międzyszkolna i środowiskowa.
  4. Szerzenie kultury słowa pisanego.
  5. Promocja szkoły.

II. Zasady uczestnictwa w konkursie.

1. Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów z powiatu tomaszowskiego.
  2. Prace będą oceniane w jednej kategorii wiekowej – wspólnej dla uczniów klas  I, II i III.
  3. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, napisanymi w języku polskim, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w konkursach literackich.
  4. Uczestnik konkursu ma za zadanie napisać krótki utwór prozatorski lub liryczny  na temat związany z hasłem przewodnim konkursu.
  5. Pracę konkursową należy przesłać w 2 egzemplarzach maszynopisu.
  6. Utwór należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora. Do pracy należy dołączyć kopertę, zawierającą dane personalne autora, adres domowy, nazwę szkoły i jej adres, telefon ucznia klasę, nazwisko i telefon opiekuna oraz dane dotyczące nadesłanego utworu – oznaczenie formy literackiej (gatunku).
  7. Jeden autor może nadesłać tylko 1 utwór w kategorii „utwór prozatorski” lub 1 w kategorii „utwór liryczny”. Szkoła biorąca udział w konkursie powinna wyłonić na drodze własnych eliminacji maksymalnie 3 uczestników.
  8. Tekst prozatorski zgłoszony do konkursu nie może przekraczać 3 stron znormalizowanego maszynopisu. Nie ma limitu znaków dla utworów lirycznych. Tekst należy zapisać czcionką Times New Roman o wielkości 12 punktów i wydrukować jednostronnie.

III. Termin i miejsce składania prac:.

Prace należy przesłać do dnia 31 marca 2016 r. na adres:

Zespół Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, ul. Wyspiańskiego 8, 22- 600 Tomaszów Lubelski. Można też  złożyć je osobiście w sekretariacie szkoły.

Na kopercie prosimy umieścić dopisek „Powiatowy Konkurs Literacki”.

IV. Jury.

Jury konkursu zostanie powołane przez organizatora konkursu.

V. Kryteria oceniania:

• twórczy charakter utworu,
  • funkcjonalność oraz poprawność stylistyczna i językowa,
  • poziom literacki pracy,
  • samodzielność i oryginalność,
  • zgodność tematu utworu z hasłem przewodnim konkursu oraz deklarowaną formą gatunkową.

VI. Nagrody.

Dla zwycięzców konkursu oraz uczestników przewidziane są nagrody i  dyplomy.

VII. Wyłanianie Laureata konkursu:

1. Jury podejmie decyzję, przyznając punkty za każde z wyżej wymienionych kryteriów.
  2. W obu formach  literackich  przyznane zostaną trzy nagrody (I, II, III miejsce) .
  3. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Dnia Patrona Szkoły 1 czerwca 2016 r.
  4. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora.

VIII. Postanowienia końcowe.

1.  Nadsyłając pracę na konkurs, autor zgadza się na jej późniejsze upublicznienie przez organizatora na jego stronie internetowej.
  2. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania powyższych prac oraz danych autorów w publikacjach promujących szkołę.
  3. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego Regulamin.
  4. Prace nie będą zwracane.
  5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminów w niniejszym regulaminie, jeżeli zajdzie taka konieczność.

IX.  Wszelkie pytania prosimy kierować do koordynatora konkursu - Beaty Greli.