We wtorek  27 października 2015  roku w ramach programu profilaktyki raka piersi  oraz szyjki macicy przy współpracy ze STA (Stowarzyszenie Tomaszowskich Amazonek) odbyły się zajęcia edukacyjne dla klas maturalnych, przeprowadzone w formie wykładów i spotkań warsztatowych. Wykłady prowadzili  dr Jolanta Anna Surdyk oraz mgr Konrad Tarnowski. Praktyczna nauka samokontroli piersi na fantomach odbyła się pod czujnym okiem przedstawicielek  STA.

W środę 28 października 2015 roku odbyło się spotkanie uczniów klas II z przedstawicielem fundacji  Zielony Liść w ramach programu „Młodzi patrzą na trzeźwo”. W czasie spotkania uczniowie obejrzeli  ciekawy film dokumentalny, który uświadomił im fatalne skutki  zachowania nadmiernej pewności siebie za kierownicą auta. Pokazał też duże różnice w reakcji młodych kierowców, prowadzących  samochód na specjalnym torze z przeszkodami – raz w sytuacji zachowania trzeźwości, w drugim  zaś przypadku pod wpływem alkoholu.

Dzięki specjalnym goglom uczniowie sami mogli przekonać się o braku koordynacji oraz spowolnionych reakcjach na drodze pod wpływem alkoholu, w zależności od jego natężenia we krwi. Lekcja okazała się świetnym pomysłem i z całą pewnością pobudziła refleksje każdego z uczestników.

Listopad to miesiąc walki z paleniem papierosów, w związku z czym  przypominamy o planowanych, w ramach akcji „ Rzuć Palenie Razem z Nami”, konkursach: literackim, plastycznym oraz multimedialnym. Prace należy złożyć do 13 listopada  2015 roku do  nauczycieli lub do Agnieszki Łasochy-Halusiak(koordynatora Programu Profilaktycznego).