Solistki „The One” zostały laureatkami XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące  im. J. Młodowskiej w Chełmie. Uczennice znalazły się wśród 22 najlepszych głosów województwa lubelskiego a w zmaganiach finałowych wśród 7 nagrodzonych finalistów. Martyna Luba wyśpiewała Nagrodę Dyrektora, zaś Alina Wraga zdobyła III miejsce. Sukces wokalistek jest wspaniałą motywacją do dalszej pracy nie tylko dla dziewcząt, ale także dla ich opiekunki  Katarzyny Ważnej.

W trakcie gali festiwalowej nagrodę odebrały też inne podopieczne Katarzyny Ważnej- Małgorzata Bębnik oraz Agata Szum, które okazały się być najlepszymi w województwie w tłumaczeniu poezji z języka niemieckiego na język polski.