24 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego.

O godz. 9.00 w hali sportowej odbyła się uroczysta Msza święta, celebrowana przez księdza Andrzeja Chilewicza. Została ona odprawiona w intencji śp. Dyrektora Janusza Frykowskiego. We wzruszającym kazaniu ksiądz Andrzej Chilewicz odniósł się do pracy śp. Pana Dyrektora  i potrzeby kontynuowania jego oddania sprawom szkoły. Przypomniał też młodzieży, że wakacje zwalniając ich od obowiązku szkolnego, nie zwalniają jednocześnie od obowiązku bycia człowiekiem i dowodzenia tego wobec siebie i innych. Modlitwa poświęcona była także intencji szczęśliwych i bezpiecznych wakacji, które właśnie rozpoczęła młodzież. Piękną oprawę wokalno- muzyczną nabożeństwa przygotowali nasi uczniowi pod opieką Katarzyny Ważnej (wykonanie : Marcin Szum i Monika Nizio ) a nad Liturgią czuwała Jadwiga Błahuta. Po Mszy świętej delegacja uczniów złożyła wieniec i zapaliła znicze na grobie śp. Dyrektora Janusza Frykowskiego.

Oficjalną część uroczystości rozpoczął pan dyrektor Leszek Bober. W swoim wystąpieniu przypomniał o trudach pracy związanych z obowiązkami uczniów w minionym już roku szkolnym, zwracając uwagę na specyfikę pracy uczniów klas I i II. Życząc udanych i radosnych wakacji przypomniał o potrzebie mądrego wypoczywania. Głos zabrał też nasz gość- pan Jerzy Wereszczak – Wicestarosta Tomaszowski. Podziękował on za pracę dyrektorowi   i gronu pedagogicznemu, uczniom zaś  życzył zasłużonego , spokojnego odpoczynku.

Niezwykle ważnym i miłym momentem uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów uczniom szczególnie wyróżniającym się w nauce, sporcie lub działalności na rzecz szkołyi środowiska. Szczególne zadowolenie budzi duża ilość uczniów uzyskujących wysokie wyniki w nauce. Wśród promowanych do klas wyższych programowo znalazło się 13 uczniów ze średnią ocen od 5,0 do 5,31 i 12 osób ze średnią od 4,75 do 4,96. Najwyższą średnią w szkole i tym samym szansę na Stypendium Prezesa Rady Ministrów uzyskała Kinga Chwaleba, uczennica klasy I a – 5,31.

Rozdawanie nagród i dyplomów trwało długo, gdyż na uroczystości zostali też wyróżnieni uzdolnieni sportowcy, uczniowie z frekwencją 100%, uczestnicy projektów profilaktycznych, zwycięzcy konkursów w Dniu Patrona Szkoły, uczniowie reprezentujący szkołę w poczcie sztandarowym, zespole The One.

Jak zwykle części oficjalnej towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów – popis wokalny, przy akompaniamencie własnej gitary należał do Grzegorza Kolasy z klasy I e.

Całość zamknęły spotkania klasowe z wychowawcami.

Życząc udanych wakacji dyrekcji, nauczycielom i uczniom mówimy – do widzenia we wrześniu !

Uczniowie z najwyższymi wynikami:

1.      Kinga Chwaleba  kl. I a – 5,31

2.      Łucja Pomorska  kl. I a – 5, 25