• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    Pod tym hasłem po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole święto zakochanych, które wzięło swoją nazwę od św. Walentego z Terni, biskupa i męczennika. W naszym szkolnym wydaniu „walentynki” zostały nieco zmodyfikowane. Był to dzień szczególnej wzajemnej życzliwości, serdeczności i bezinteresowności, dzień dzielenia się miłością i … książką.

  Podczas przerw międzylekcyjnych, przy akompaniamencie muzycznym odbył się walentynowy quiz, którego motywem przewodnim była oczywiście miłość. Pytania dotyczyły np. zakochanych par w literaturze, mitycznych bogów i bóstw, motywu miłości w Biblii czy literaturze współczesnej. Ponadto warto było znać cytaty i powiedzenia związane z miłością, umieć wyznać miłość w obcych językach, wiedzieć, na kogo mówimy, że jest donżuanem, casanovą, heterą, gracją, ksantypą czy megierą.

   Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były ciastkami własnej produkcji, natomiast nagrodą pocieszenia były cukierki.

   W trakcie trwania imprezy został zaprezentowany filmik promujący bibliotekę i czytanie, pod nazwą „Manekin challenge”, wcześniej przygotowany przez grupę uczniów z samorządu szkolnego.

   Kulminacyjnym momentem szkolnych „walentynek” było dzielenie się książkami, które na ten cel zostały podarowane przez nauczycieli. Wszystkie książki – dary zostały wyposażone w serduszkowe zakładki z sentencjami o miłości, pięknie zapakowane i opatrzone słowami kluczowymi, informującymi o treści książek. Losowania nagród specjalnych dokonał pan dyrektor Leszek Bober, po czym quizowa zabawa toczyła się dalej, aż do wyczerpania nagród.

   Organizatorem walentynek była biblioteka szkolna. Do współpracy zaangażowali się uczniowie z klasy II „c”: Paulina Maliborska, Karolina Miziuk, Monika Sokoleńko, Aleksandra Steczyszyn, Kacper Skoczylas, którzy prowadzili konkurs. Słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w pieczeniu ciast płyną z całego serca do: Angeliki Bodys,Weroniki Majdanik, Pauliny Maliborskiej, Karoliny Miziuk, Aleksandry Steczyszyn, Anity Świderek (II „b”) natomiast za wykonanie plakatu do Joasi Szmoniewskiej (II „b”).

   Szczególną wdzięczność kieruję w stronę nauczycieli, którzy byli fundatorami książek - nagród specjalnych.

   Dzięki życzliwości i zaangażowaniu grupy uczniów i nauczycieli szkolne „walentynki” były dobrą zabawą, powtórką z tematu miłości w literaturze i sztuce, ale również okazją do promowania czytelnictwa.

   Wszystkim z całego serca dziękuję!

Maria Dziedzic

Zapraszamy do galerii