Dnia 16 lutego 2017 roku odbył się w naszej szkole wznowiony po kilku latach przerwy Konkurs Poezji Obcojęzycznej. W konkursie wystąpiło 15 recytatorów z klas pierwszych i drugich, którzy zaprezentowali dzieła poetów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i rosyjskich w wersji oryginalnej bądź przetłumaczone na język polski. Jedna z uczennic reprezentowała kategorię poezji śpiewanej.

Jury w składzie: przewodnicząca- dyrektor Beata Grela, członkowie: Katarzyna Soluch i Anna Lal, wyłoniło trzech zwycięzców: Bartosz Szykuła z klasy I a, Kacper Skoczylas z klasy II c, Aleksandra Słoboda z klasy II a. Na wyróżnienie zasługiwała też recytacja w wykonaniu Moniki Gardyjas z klasy I c. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, wszyscy zaś uczestnicy dyplomy, słodycze i „szóstki” z języka obcego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.