Pod taką nazwą powstał w naszej szkole filmik promujący bibliotekę i czytelnictwo. Młodzież poprzebierana w stroje z różnych epok - wcielająca się w postacie literackie, wykorzystująca przy tym różne, współczesne atrybuty i oczywiście książki - swoją postawą zachęcała do czytania i korzystania z biblioteki. Całe wydarzenie dostarczyło uczniom sporo dobrej zabawy. W realizację manekin challenge zaangażowali się uczniowie z samorządu szkolnego oraz z klas: I „c”, II „e”, II „a”. Łącznie 20 osób. Nagranie odbyło się w styczniu 2017 r. w bibliotece szkolnej. Filmował Michał Wolski z klasy I „a”. Nad realizacją i przebiegiem prezentacji czuwały: Maria Gęborys, Maria Dziedzic. Filmik jest do obejrzenia pod linkiem youtu.be/H8vw51z52XM.