• Szkoła bokiem

• Hala

• Tył szkoły

• 44

Dnia 14.03.2017 r. w Piaskach odbyła się Wojewódzka Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Mecze rozgrywane były w hali Zespołu Szkół w Piaskach przy ul. Partyzantów 19, a gospodarzem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku.

W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

ZS 2 Kraśnik

W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z zespołem II LO w Puławach, który pokonała 2:0 (25:18, 25:17). Nasz drugi mecz decydował o wejściu zwycięskiej drużyny do finału. Niestety, reprezentacja ZS Nr 1 nie dała rady drużynie ze Świdnika, przegrywając 0:2 (15:25, 22:25). Drużynie Bartosza pozostała walka o brązowe medale. W meczu o 3. miejsce przyszło nam walczyć z zespołem III LO z Lublina. Pierwszy set był wyrównana walką, którą ostatecznie wygrała drużyna przeciwniczek. W drugim secie nasz zespół odbudował się i pokonał Lublinianki do 18. Początek trzeciego – ostatniego seta wniósł odrobinę niepokoju do naszej drużyny, ponieważ III LO prowadziło w pewnym momencie 5:1. Przewaga jednak szybko stopniała za sprawą dobrej zagrywki zawodniczek ZS Nr 1. Ostatecznie podopieczne pana Krzysztofa Wróbla wygrały tę partię do 10, zapewniając sobie miejsce na podium. W finale zmierzyły się zespoły II LO ze Świdnika i I LO z Białej Podlaskiej. Pierwszy set stanowił zdecydowaną dominację drużyny ze Świdnika, w drugim secie role się odwróciły i tym razem I LO pewnie pokonało swoje przeciwniczki. Ostatnia partia meczu należała do Świdniczanek, dziewczyny pozwoliły zdobyć zawodniczkom z Białej Podlaskiej zaledwie 8 punktów. Wygrywając turniej zapewniły sobie udział w Ogólnopolskiej Licealiadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Wyniki zawodów:

Grupa A

ZS 1 Tomaszów Lubelski – II LO Puławy 2:0 (25:18, 25:17) II LO Puławy – II LO Świdnik 0:2 (13:25, 13:25) II LO Świdnik – ZS 1 Tomaszów Lubelski 2:0 (25:15, 25:22)

Grupa B

III LO Lublin – I LO Biała Podlaska 0:2 (21:25, 15:25) I LO Biała Podlaska – ZS 2 Kraśnik 2:0 (25:12, 25:14) ZS 2 Kraśnik – III LO Lublin 0:2 (16:25, 14:25)