Uczniowie Bartosza, jak tysiące ich kolegów z całej Polski, rozpoczęli 4 września 2018 roku nowy rok szkolny. Jednakże, w przeciwieństwie do innych szkół, nasza inauguracja miała wyjątkowy charakter. Otóż, pierwszoklasiści stali się uczniami liceum obchodzącego w tym roku setną rocznicę istnienia. Weszli do społeczności uczniowskiej z wieloletnią tradycją, szczycącej się licznymi sukcesami. Uczniowie klas III mają przed sobą poważne wyzwanie- nie tylko zdać maturę, co w Bartoszu nie jest trudnym zadaniem, ale podtrzymać a nawet podnieść i tak już imponujący wynik matur, utrzymujący się od lat w granicach 97- 100%. Klasy drugie zaś wkraczają na kolejny stopień trudności- przed nimi nauka przedmiotów rozszerzonych i wybór, już teraz , ewentualnego kierunku studiów.

O roli szkoły, jej znaczeniu i zasługach mówili w swoich przemówieniach podczas uroczystości otwarcia roku szkolnego dyrektor pan Leszek Bober i Sekretarz Powiatu pan Stanisław Cisło, który tego dnia gościł w Bartoszu.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły składamy życzenia owocnej i satysfakcjonującej pracy w roku szkolnym 2017/2018.