W podróż wyruszyliśmy z Zamościa 2 marca 2014 roku o godzinie 13:30. W Lublinie, dołączyła do nas pozostała cześć grupy. Trasa naszego przejazdu wiodła przez Polskę, Niemcy, Holandię oraz Belgię. Około godziny 11:00 dojechaliśmy do stolicy Unii Europejskiej i udaliśmy się pod „Atomium”- model budowy kryształu żelaza, który jest swoistą ikoną Brukseli. Miejscem naszego zakwaterowania okazał się Hotel Manhattan. Od godziny 14 do 18 zwiedzaliśmy Brukselę - m.in. Pałac Królewski, Ratusz, zabytkowe kamienice. Wieczorem wzięliśmy udział w uroczystej kolacji w towarzystwie europosła Jarosława Kalinowskiego.

Kolejny dzień pobytu zainicjowała wizyta w Parlamencie Europejskim, gdzie obejrzeliśmy sale obrad komisji parlamentarnych, biuro europosła pana Arkadiusza Bratkowskiego oraz wiele innych ciekawych miejsc. Niestety, z powodu remontu nie udało nam się zobaczyć sali plenarnej parlamentu europejskiego. Zwiedziliśmy także parlamentarium, oferujące multimedialną prezentację historii powstawania Unii Europejskiej.

Kolejnym etapem naszej wizyty był Dom Polski Wschodniej. Po zwiedzeniu tego przepięknego budynku i obejrzeniu prezentacji o jego działalności wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wyjazd do Brukseli okazał się bardzo przydatny. Dzięki niemu dowiedziałem się, jak działa Parlament Europejski, zwiedziłem przepiękną stolicę Belgii, poznałem kulturę i zwyczaje panujące w tym kraju.

Łukasz Łukasiewicz