10 października 2017 r. klasy pierwsze miały okazję oficjalnie wejść do społeczności uczniowskiej poprzez tzw. otrzęsiny. Każda klasa przyporządkowała sobie na ten dzień inny kolor ubrań: I a – żółty, I b - niebieski, I c- różowy, I d – zielony i I e – czerwony. Najmłodsi licealiści musieli stanąć w szranki w sześciu konkurencjach. Pierwszą z nich było zadawanie pytań o szkole, np. „Ilu jest nauczycieli języka polskiego?” lub „W ilu salach znajdują się okrągłe okna?”. Później trzeba było rozpoznać podaną substancję za pomocą zapachu, węchu itd. Następnie uczniowie musieli zgadnąć tytuł i wykonawcę danej piosenki, np. Kayah, Lady Pank. Kolejną konkurencją była gra w tzw. „krzesełka”. Piąte zadanie polegało na odgadnięciu przy pomocy zdjęcia, gdzie w szkole znajduje się dany obiekt. Ostatnia konkurencja dotyczyła przekazywania historyjki i znalezienia osoby posiadającej wskazówkę, gdzie znajduje się określony przedmiot.

Od początku współzawodnictwa wygrywała klasa humanistyczna (I c) i to ona została zwycięzcą całej rywalizacji. Nagrodą za pierwsze miejsce okazało się wyjście na pizzę, a inne klasy otrzymały nagrody pocieszenia w postaci słodyczy.