Na początku roku szkolnego 2017/2018 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zorganizowało po raz czwarty w szkołach naszej diecezji konkurs o bł. Karolinie oraz św. Stanisławie Kostce „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki." Głównymi celami konkursu było przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny i postaci św. Stanisława Kostki, którego 450. rocznicę narodzin dla nieba obchodzić będziemy w roku 2018, pogłębienie wiedzy na temat życia bł. Karoliny i św. Stanisława ukazanie uniwersalnego powołania do świętości, upowszechnienie wartości, które wyznawali i zasad, według których żyli bł. Karolina i św. Stanisław.

Również uczniowie naszego liceum przystąpili do tego konkursu. Do etapu szkolnego zgłosiło się 35 osób. Do II etapu - rejonowego, który odbył się 30 października przystąpiło 25 osób, z których 9 osób zakwalifikowało się do III etapu – diecezjalnego.

Uczniami, którzy reprezentowali naszą szkołę w ostatnim etapie konkursu byli: Aleksandra Kwiecień, Łukasz Baj, Katarzyna Duchnowska, Katarzyna Przednowek, Sylwia Biela, Martyna Lipian, Klaudia Muca, Anita Wybranowska, Maciej Łoś.

17 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. To wydarzenie poprzedziła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Mariusza Leszczyńskiego w przeddzień liturgicznego wspomnienia bł. Karoliny i 103. rocznicy jej męczeńskiej śmierci.

Laureatami konkursu zostali Aleksandra Kwiecień, która zajęła VI miejsce i Katarzyna Przednowek która ukończyła konkurs na VIII miejscu.

Gratulujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy do zapisywania się na kolejne konkursy m.in. Olimpiadę Teologii Katolickiej i Olimpiadę franciszkańską o św. Maksymilianie Marii Kolbe.