6 grudnia obchodzimy dzień Świętego Mikołaja na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. Zasłynął on z tego, że w tajemnicy obdarowywał ludzi biednych, potrzebujących. Również i dzisiaj dajemy sobie wzajemnie prezenty, drobne upominki, słodycze. Do naszej szkoły także zawitał dobroduszny święty. Odwiedzał poszczególne klasy, obdarowywał uczniów i nauczycieli cukierkami. W zabawie wzięły też udział poszczególne klasy. Młodzież poprzez losowanie nazwisk swoich kolegów i koleżanek oraz nauczycieli typowała osobę, dla której przygotuje drobny prezent. Mikołajki to dobry pomysł na świetną zabawę i integrację klasową. Największą frajdę sprawia każdemu szukanie paczki pod poduszką, ale nasze podarunki wręczone w klasach także były bardzo miłe i sprawiły wiele radości. Tak miły dzień mógłby trwać przez cały rok.

Oczywiście, jeśli ktoś ma wątpliwości, w roli Świętego Mikołaja wystąpił … Święty Mikołaj.

Magdalena Okoń, kl. I c