• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    15.12.2017 r. w Restauracji „Roztocze” odbył się V już finał mikołajkowej akcji charytatywnej „Paczka Marzeń”, zainicjowanej przez Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Współorganizatorami akcji są Zarząd Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim oraz Fundacja Społeczno-Gospodarcza Oskar.

   Pomysł zrodził się w 2013 r., kiedy postanowiliśmy razem z klasą zamiast tradycyjnych mikołajek zorganizować akcję charytatywną, której celem byłaby pomoc najuboższym uczniom szkół podstawowych z naszego regionu. Zależało nam na tym, aby dzieci otrzymały prezenty, o których zawsze marzyły. Jedynym problemem było znalezienie potrzebującego tej formy pomocy dziecka, więc nawiązałam współpracę z biurem Zarządu Rejonowego PCK w Tomaszowie Lubelskim. Inicjatywa spotkała się z aprobatą i tak zaczęła się nasza współpraca z PCK w tym zakresie. Fundacja Społeczno-Gospodarcza Oskar przygotowuje 10 paczek dla dzieci, dlatego znalazła się w gronie współorganizatorów.

   Dzieci typowane są przez nauczycieli i pedagogów w swoich szkołach, którzy pomagają im napisać listy do Świętego Mikołaja. Później listy te trafiają do darczyńców. Każdego roku liczba zainteresowanych akcją wzrasta i zgłasza się do nas więcej instytucji a nawet osób prywatnych, które chcą przygotować paczkę. Już od początku wspiera nas Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim, a także placówki oświatowe: ZS Nr 2 im. gen. W. Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim, Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łaszczowie i wiele innych.

   Uczniowie naszej szkoły oprócz tego, że przygotowują paczki – w tym roku aż 14 - zajmują się także oprawą muzyczną oraz zorganizowaniem gier i zabaw na uroczystości.

   Prezenty do „Paczki Marzeń” ufundowały klasy: I a, I b, I c, I d, I e, II a, II b, II c, II d, II e, III a, III b, III e oraz grono pedagogiczne.

   Dziękujemy wszystkim, którzy udowodnili, że mają wrażliwe i ciepłe serca.

Zapraszamy do galerii