20 lutego 2018 roku uczniowie naszej szkoły, którzy byli wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udali się wraz z dyrektorem panem Leszkiem Boberem i panią Agnieszką Łasochą - Halusiak do Urzędu Miasta na zebranie wolontariuszy WOŚP.

Rozpoczął je Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego pan Wojciech Żukowski. Swoją przemowę rozpoczął od prezentacji przedstawicieli poszczególnych instytucji, którzy przybyli na zebranie, szczególnie wyróżniając reprezentantów poszczególnych szkół i sztabu. W czasie swojego wystąpienia Burmistrz podkreślił rolę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w skali całego kraju oraz w samym Tomaszowie; wyraził również podziw, którym darzy wolontariuszy i ich zaangażowanie w zbiórkę.

Następnie głos zabrała pani Elżbieta Dziuba – szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Lubelskim, która poinformowała o kwotach, jakie zebrały poszczególne szkoły oraz wolontariusze z tych szkół. Na pierwszy plan zostali wysunięci uczestnicy, którzy zebrali najwięcej pieniędzy. Pani E. Dziuba ujawniła również kwotę, którą zebrał cały sztab – opiewała ona na sumę ponad 49 tysięcy złotych.

Po przemówieniach nadszedł czas na rozdanie podziękowań. Wręczał je Burmistrz pan Wojciech Żukowski z pomocą pani Elżbiety Dziuby. Pierwsze podziękowania otrzymali przedstawiciele szkół, opiekunowie wolontariuszy, reprezentanci policji oraz osoby działające w sztabie. Wolontariusze oprócz dyplomu otrzymali ciekawe gadżety. W momencie zakończenia rozdawania dyplomów wykonano grupowe zdjęcie. Pojawili się na nim wszyscy wolontariusze wraz z opiekunami i przedstawicielami instytucji zaangażowanych w akcję.

Takie sytuacje dowodzą, że akcje charytatywne mają głęboki sens. Z jednej strony niosą pomoc potrzebującym, z drugiej uczą empatii i wrażliwości.

Katarzyna Duchnowska kl. II B