21 lutego 2018 r. odbyła się wycieczka uczniów klas 2b, 1b, 2c i 2e do Krakowa wraz z opiekunami D. Stawarską i J. Błahutą. Do celu naszej wycieczki dotarliśmy o godz. 10.00. Na początku udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN, gdzie obejrzeliśmy wystawy stałe i czasowe, które łączą w sobie świat nieożywiony z żywą fauną i florą. Mieliśmy okazję zobaczyć duże kręgowce, żyjące w epoce lodowej, na czele z unikatowym, zachowanym w całości nosorożcem włochatym, wystawę akwarystyczną przedstawiającą różnorodne ekosystemy wodne, m. in. z Afryki i Ameryki Południowej z charakterystycznymi dla nich gatunkami ryb. Bardzo ciekawa była też ekspozycja z żywymi małpkami, gekonami, legwanami i wężami. Uzupełnieniem części egzotycznej muzeum była wystawa z fragmentem lasu tropikalnego, na której zaprezentowano wiele roślin pochodzących z tego klimatu. Wśród nich są również te, których używamy w życiu codziennym – banany, kawa, kardamon, wanilia i wiele innych.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta. Zobaczyliśmy m. in. Wzgórze Wawelskie, Pomnik Smoka Wawelskiego, Katedrę, Rynek Starego Miasta, „Okno Papieskie” w Pałacu Biskupim przy ul. Franciszkańskiej. Po obiedzie udaliśmy się do Telewizji Kraków, gdzie jako publiczność uczestniczyliśmy w nagraniu piątego odcinka znanego programu telewizyjnego „Kocham Cię Polsko”. Jest to show, łączące elementy teleturnieju i programu rozrywkowego. Główną prowadzącą program jest Barbara Kurdej-Szatan. W tym odcinku w drużynie Antka Królikowskiego byli: Marcin Liber Piotrowski, Michał Koterski, Rafał Mroczek, a u Tomasza Kammela: Iza Zwierzyńska, Joanna Moro oraz Natalia Siwiec. Gwiazdy rywalizowały między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. W jednej z konkurencji jako przedstawiciel widowni wzięła udział, wybrana przez Antka Królikowskiego, nasza koleżanka z 1b Iza Zagraba. Jako nagrodę za udział w nagraniu otrzymaliśmy koszulki, a widownia zwycięskiej drużyny blendery o wartości ponad 110 zł. Nagranie trwało długo, ale wszyscy świetnie się bawiliśmy, mogąc zobaczyć, jak wygląda praca w telewizji „od kuchni”. Do Tomaszowa wróciliśmy późno w nocy. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.