Klasa II b wraz z wychowawcą panią D. Stawarską 22 lutego 2018 roku wzięła udział w konferencji prasowej i wykładzie, które odbyły się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim, później zaś w przemarszu ulicami miasta. Akcja dotyczy zbliżającego się wydarzenia organizowanego przy wsparciu DKMS: "Pomóż Filipkowi i innym" - polega na rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 1 250 000 (styczeń 2018) potencjalnych dawców szpiku, a już 4 800 (styczeń 2018) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.

Poszukiwanie dawcy zmotywowało do działania w Tomaszowie Lubelskim i najbliższej okolicy wiele osób, spontanicznie powstał ruch społeczny, który motywuje ludzi do dołączenia do zaplanowanej na sobotę 4 marca akcji "Pomóż Filipkowi i Innym".

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się także w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, Wyspiańskiego 8, Tomaszów Lubelski

8 marca 2018 r. (czwartek) godz. 8:00 – 15:00