21 marca organizowany jest Dzień Otwarty Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Tomaszowskiego. Gimnazjaliści mają wtedy możliwość odwiedzenia tych szkół zapoznania się z ich ofertą. Do naszej szkoły przybyli uczniowie między innymi z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego, Ulhówka, Łaszczowa, Bełżca, Lubyczy Królewskiej, Majdanu Sopockiego, Krasnobrodu, Rachań i Tarnawatki. Młodsi koledzy i koleżanki zostali przywitani w auli przez dyrektora szkoły - pana Leszka Bobera, który opisał oferty poszczególnych rozszerzeń w przyszłym roku szkolnym i ich przydatność w rekrutacji na studia , a wicedyrektor – pani Beata Grela zachęciła do wyboru naszego liceum, zapoznając gimnazjalistów ze świetnymi wynikami egzaminów maturalnych, szeroką ofertą zajęć dodatkowych itd. W międzyczasie można było usłyszeć występ zespołów Bartosz Band i The One (w składzie: Jakub Kaczkowski, Aleksandra Brożyna, Bartłomiej Drabik, Jagoda Kłos, Oliwia Tyrka, Karolina Stepuch i Bartosz Mazurek). Następnie każda grupa została oprowadzona po szkole. Gimnazjaliści mogli obejrzeć wybrane sale lekcyjne oraz uczestniczyć w pokazach fizycznych, chemicznych i warsztatach biologicznych. Uczniowie, którzy wybrali udział w pokazach z fizyki zorganizowanych pod hasłem „ Fizyka fascynująca i przyjemna” mieli możliwość zobaczenia przygotowanych przez licealistów doświadczeń, np. ,, Świecący ogórek’’, czy też „Balonowa karuzela”. Pokazy chemiczne również były ciekawe, np. ,,Lokomotywa’’ albo zmiana kolorów przy pomocy czynników. W naszej szkole zorganizowano warsztaty biologiczne – można było poznać budowę i funkcje serca, oka i nerki, preparowano narządy i przeprowadzono doświadczenie wykorzystujące właściwości fizyko - chemiczne roślin. W sali historycznej zwiedzający mogli obejrzeć zdjęcia ze studniówek, projektów oraz z okresu międzywojennego i II wojny światowej. Natomiast w pracowni języka niemieckiego i na korytarzu szkolnym uczniowie oglądali filmiki promujące szkołę.

W ten sposób zaprezentowano osiągnięcia uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły w kolejnym roku!