26 kwietnia w Tomaszowskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie XXIII konkursu „Człowiek wolny od nałogów” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanego przez Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, nad którym patronat objął Wojciech Żukowski - Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski. Wśród nagrodzonych są uczniowie naszej szkoły Julia Gardzielik (II miejsce – konkurs literacki), Kamila Kawa (I miejsce – konkurs na prezentację multimedialną) i Maja Jasińska (wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną).

Przed rozdaniem nagród wystąpił zespół Młodzieżowej Sceny Teatralnej, a następnie tomaszowskie szkoły średnie zaprezentowały swoje programy artystyczne z elementami profilaktyki. Uczniowie z klasy I c (skład grupy: Julia Anastaziak, Kinga Dmitroca, Aleksandra Jędrzejewska, Magdalena Kogut, Anna Gitner, Magdalena Okoń, Sylwia Budzyńska, Magdalena Komadowska, Róża Paszt, Aleksadra Mazurek, Patrycja Cisek i Oliwia Mazurek) pod opieką pani Agnieszki Łasochy – Halusiak przygotowali scenkę ukazującą nałogi, które dotykają współczesną młodzież oraz możliwość zburzenia „muru” dzielącego ją od normalnego świata.

Magdalena Okoń, kl. I c