W piątek, 4 maja, rozpoczęła się sesja maturalna 2017/2018. Do cyklu egzaminów przystąpiło 143 tegorocznych absolwentów Bartosza. Za nimi już zmagania z zadaniami maturalnymi z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jak zwykle opinie o ich stopniu trudności są podzielone, ale większość zdających jest zadowolona ze swoich piątkowych prac.

W poniedziałek i wtorek czeka ich dalszy etap obowiązkowej części tego egzaminu - matematyka i język angielski, na środę przypada sprawdzian maturalnych umiejętności z matematyki na poziomie rozszerzonym. Kolejne dni to walka o wyniki z pozostałych wybranych przedmiotów i oczywiście egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych.

Trzymamy kciuki za starszych kolegów, życząc im przysłowiowego „połamania piór” i świetnych wyników na świadectwach maturalnych w lipcu.