„Jak dobrze nam zdobywać góry…” W dniach 22-24 maja 2018 roku uczniowie z klasy I e i II e przebywali na wycieczce w Pieninach. Program wyjazdu przygotowany przez wychowawczynię II e Renatę Koperwas był bardzo bogaty. Zaraz po przyjeździe wyruszyliśmy pod opieką doświadczonego przewodnika w góry. Zwiedziliśmy geologiczne osobliwości wąwozu Homole, a następnie zdobyliśmy najwyższy szczyt w Pieninach - Wysoką (w Wysokich Skałkach - 1050 m n.p.m.). Drugi dzień był najbardziej wyczerpujący i emocjonujący. Po długim i forsownym marszu, gdy szczęśliwie weszliśmy na Trzy Korony (982 m n.p.m.), niebo zaczęło się chmurzyć i usłyszeliśmy grzmot. Przewodnicy pod Trzema Koronami naradzali się, co zrobić i zdecydowali, że idziemy dalej, chronieni przed deszczem przez igliwie i listowie wysokich na kilkadziesiąt metrów drzew. Szczęśliwie weszliśmy na Sokolicę. Przed nami roztaczał się przepiękny widok na Przełomy Dunajca i całe Pieniny, a przepaść mroziła krew w żyłach (308 metrów pionowo w dół !). Wieczorem nieustraszeni wspinacze i pogromcy szczytów mogli zażyć kąpieli w aquaparku w Białce Tatrzańskiej. Kolejny dzień wycieczki dostarczył nam odmiennych wrażeń. Zwiedzaliśmy hydroelektrownię i zamek w Niedzicy – tym samym po raz trzeci mieliśmy okazję podziwiać panoramę Pienin z zapory wodnej i z wieży zamkowej, a zmęczonym już nieco podróżnikom orzeźwienie zapewniła podróż statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Jeszcze raz dziękujemy Renacie Koperwas i opiekunom - Jadwidze Błahucie, Leszkowi Pienkosowi, Leszkowi Burem i Romanowi Soniakowi.

A „po wielkich szczytach” wszyscy zapragnęli „wracać w doliny, progi swe…”. I to marzenie także szczęśliwie się spełniło.