... „Piękne doświadczenie. Fascynujące wyjaśnienie –fizyka – poziom ponadgimnazjalny” organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

W ramach przygotowania doświadczenia Kamila opracowała model pociągu, złożony z baterii i magnesów neodymowych. Tor, po którym poruszał się pociąg wykonała z miedzianego drutu, nawijając go na trzonek miotły. Wykonane doświadczenie wraz z opisem przedstawione było w postaci filmu i wysłane do komisji konkursowej. W finale konkursu, który odbył się 23 kwietnia 2018 roku, Kamila przedstawiła i opisała doświadczenie przed komisją konkursową w Łodzi.

Podziękowanie od organizatorów konkursu za przygotowanie uczennicy otrzymała Marianna Stopyra-Gardisz.