• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    W dniu 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole został zorganizowany i przeprowadzony happening czytelniczy, poprzez który szkoła została włączona do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym organizatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcja skierowana jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół w Polsce i za granicą w celu zwrócenia uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Termin akcji przypadł w tym roku na 8 czerwca o godz. 10.00.

   Z naszej szkoły w happeningu czytelniczym uczestniczyli uczniowie klas II b i II c. Wcześniej zostały przygotowane plakaty, balony z napisami promującymi książki i czytelnictwo, uczniom wypożyczono książki, które były czytane w miejscu przeprowadzanej akcji czyli na ławkach w parku miejskim. Przez półtorej godziny uczniowie wraz opiekunami (łącznie 47 osób) miło spędzili czas przy pięknej pogodzie na lekturze książek, zwracając przy tym uwagę przechodniów na sam fakt czytania. Reakcją osób postronnych zawsze był uśmiech, a niekiedy żywe zainteresowanie. W organizacji tego wydarzenia biblioteka współpracowała z panią Marią Gęborys.

Maria Dziedzic

Zapraszamy do galerii