13 czerwca 2018 r. postanowiliśmy odwiedzić Kraków – dawną stolicę Polski. Pierwszą atrakcją był Kopiec Kościuszki. Mimo że padało, widoki były przepiękne. Następnie przeszliśmy do Muzeum Kościuszkowskiego. Można tam zobaczyć postacie m. in. Jana Pawła II, Adama Mickiewicza i Fryderyka Chopina. Później udaliśmy się do dwóch kościołów – jednego w stylu romańskim, drugiego barokowym. Po obiedzie przespacerowaliśmy się na Wawel. Zeszliśmy do Smoczej Jamy i udaliśmy się do kościoła Na Skałce, gdzie znajduje się źródełko św. Stanisława. O godz. 16.30 rozpoczęła się sztuka „Mayday” w Teatrze „Bagatela” im. Tadeusza Boya – Żeleńskiego. Wolny czas spędziliśmy na Starówce, podziwiając zabytki. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Weronika Bondyra Magdalena Okoń