22 czerwca 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły o 9.30 rozpoczęła się, setna już w historii szkoły, uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i goście: Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie Tomaszowskim – pani Anna Pankiewicz oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Piotr Łoza zostali powitani przez dyrektora szkoły, pana Leszka Bobera, który w swoim przemówieniu podziękował uczniom i nauczycielom za doskonałe wyniki pracy, liczne konkursy owocujące tytułami finalistów, laureatów i mistrzów sportu. Pan dyrektor zwrócił szczególną uwagę na wielki sukces szkoły zmierzony średnią ocen, która w tym roku dla Bartosza wyniosła 3,86. Bardzo wysoka jest też średnia najlepszej klasy w szkole – I a i wynosi ona 4,70. Dyrektor Leszek Bober życzył wszystkim udanych, słonecznych, pełnych odpoczynku i bezpiecznych wakacji.

Następnie wręczono nagrody wyróżniającym się uczniom:

• ze średnią 5,0 i wyższą

27. Wróbel Maciej II a – 4,75

28. Roci Dagmara II a – 4,75

29. Lepionka Aleksandra II e – 4,75

Później nagrody otrzymali uczniowie ze stuprocentową frekwencją roczną: Klaudia Muca (I b), Weronika Bondyra (I c), Kinga Dmitroca (I c), Magdalena Okoń ( I c ), Mateusz Dziura (II a), Aleksandra Kwiecień (II b).

Na liście nagrodzonych osób znalazły się też uczennice wyróżniające się imponującym czytelnictwem - są to: Katarzyna Żmuda ( II c) i Katarzyna Duchnowska (II b)

Za III miejsce w Konkursie Języka Angielskiego „FOX” nagrodę dotrzymał Mateusz Dziura.

Za udział w Dniu Patrona Szkoły dyplomy otrzymali: Kacper Czykierda, Bartosz Michalski (I miejsce), Wiktoria Drążek i Martyna Lipian (II miejsce) oraz Patryk Wróbel i Kacper Ciećko (III miejsce).

Kamila Sarzyńska za tytuł finalisty w konkursie „Piękne doświadczenie. Fascynujące wyjaśnienie – fizyka – poziom ponadgimnazjalny” również otrzymała dyplom.

Za działalność w poczcie sztandarowym nagrody wręczono następującym uczniom: Agacie Mandziuk I b, Emilii Wierzchowskiej I e, Erykowi Junko I e, Dawidowi Węgrzynowi I d, Izabeli Sosze I d.

Zespół redakcyjny w składzie: Kacper Czykierda, Bartosz Michalski, Antoni Cybulski za zajęcie II miejsca w X edycji konkursu „Lubelszczyzna – Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego pod hasłem „Lubelskie drogi do niepodległości” otrzymał dyplomy.

Także sportowcy zostali nagrodzeni dyplomami. Są to: Natalia Dąbrowska I b, Natalia Jagieła I d, Maja Jasińska I b, Barbara Mazur I b, Katarzyna Sendecka II d, Magda Kuźniarz I e, Gabriela Kostur II d, Julia Idzik II b, Wiktoria Beńko II b, Małgorzata Atalska I e, Paulina Beba I e, Zuzanna Beba I e, Joanna Pizun II b, Daniel Pietraś II e, Kacper Sidor II e, Skalski Maciej I b i Weronika Szaluś (I b).

Za zaangażowanie w przygotowaniu programu artystycznego w czasie XXIII edycji konkursu „Człowiek wolny od nałogów” upominki otrzymali: Julia Anastaziak, Kinga Dmitroca, Aleksandra Jędrzejewska, Magdalena Kogut, Anna Gitner, Sylwia Budzyńska, Magdalena Komadowska, Róża Paszt, Aleksandra, Patrycja Cisek, Oliwia Mazurek, Aleksandra Słoboda, Jakub Kaczkowski i Magdalena Okoń.

Za działalność w zespole Bartosz Band nagrodzono Malwinę Nowak, Jakuba Kaczkowskiego, Szymona Kuśmierczaka, Aleksandrę Brożynę, Bartłomieja Drabika, Oliwię Tyrkę, Bartosza Mazurka, Jagodę Kłos, Adriana Dzidę i Jakuba Mańczaka.

Za udział w akcji charytatywnej organizowanej przez DKMS dotyczącej rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych nagrody wręczono uczniom z klasy I a: Katarzynie Mazurek, Ewelinie Przednowek, Agacie Mróz, Kamili Sarzyńskiej, Wiktorii Ilczyszyn, Magdalenie Krawczyk, Karolinie Dubas i Jakubowi Mańczakowi; z klasy I b: Martynie Lipian, Lidii Wilczyńskiej, Aleksandrze Płocidym, Jagodzie Kłos, Natalii Piturze, Natalii Ożóg, Klaudii Mucy, Karolinie Maśluk, Agacie Kowalczuk, Mai Jasińskiej, Wiktorii Drążek, Natalii Dąbrowskiej i Maciejowi Skalskiemu; z klasy II b: Anicie Wybranowskiej, Martynie Majkut oraz Bartoszowi Stawarskiemu.

Również nauczyciele otrzymali podziękowania: pani Marianna Stopyra – Gardiasz, pani Izabela Gwiazdowska, pani Dorota Stawarska, pan Tomasz Mikszyc, pan Leszek Pienkos, pani Dorota Wujec, pani Beata Grela, pan Robert Wojciechowski, pan Roman Soniak, pani Agnieszka Łasocha – Halusiak oraz pani Anna Lal .

Całość imprezy zakończył krótki recital w wykonaniu szkolnych zespołów The One i Bartosz Band.

A więc- do zobaczenia we wrześniu :)

Magdalena Okoń, kl. I c