W Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019, którą poprzedziła Msza święta w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły, pan Leszek Bober, który powitał pierwszoklasistów w nowej dla nich szkole, przypomniał, że uczniowie drugich klas rozpoczynają w tym roku naukę przedmiotów rozszerzonych oraz życzył tegorocznym maturzystom jak najwyższych wyników na egzaminie dojrzałości. Życzenia złożył także Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego pan Jerzy Wereszczak, który zwrócił uwagę na wartość nauki i życzył aby uczniowie klas III powtórzyli doskonały wynik swoich starszych kolegów na egzaminach maturalnych. Tradycyjnie już wysłuchaliśmy krótkiej części artystycznej, tym razem w wykonaniu Mai Rębisz (która dołączyła w tym roku do zespołu) i Malwiny Nowak przy akompaniamencie Michała Mazura – absolwenta naszej szkoły. Po części oficjalnej na hali sportowej Bartosza odbyły się pierwsze po wakacjach spotkania z wychowawcami. Uczniowie klas I poznawali szkołę i zrobili pierwsze grupowe zdjęcia.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom życzymy powodzenia w tym nowym roku szkolnym!

Magdalena Okoń