W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim po raz kolejny zorganizowano Dzień Języków Europejskich (obchodzony 26.09) połączony z Dniem Głośnego Czytania (29.09). Uczniowie z klas II c i II d (Weronika Bondyra, Julia Anastaziak, Magdalena Okoń i Szymon Kuśmierczak) pod opieką Agnieszki Łasochy – Halusiak przygotowali w tym roku baśń Braci Grimm - „Muzykanci z Bremy” - w dwóch językach: angielskim i niemieckim oraz jej polską wersję. Zadaniem uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 biorących udział w akcji było odgadnięcie tytułu utworu. W trakcie czytania baśni przez licealistów mieli oni wskazać typowe dla niej elementy fabularne. Nagrodą dla zwycięzcy był słownik polsko – angielski i angielsko – polski oraz gromkie brawa. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkości.

Magdalena Okoń