W ostatni piątek (05.10.2018 r.) zorganizowano otrzęsiny klas pierwszych. Każda z nich miała przyporządkowany kolor (I a – zielony, I b – fioletowy, I c – niebieski, I d – pomarańczowy i I e - różowy), co miało pomóc przy kolejnych zadaniach.

Pierwszoklasiści mieli do przejścia siedem konkurencji. Na początku przedstawiciele klas losowali pytania dotyczące naszej szkoły. Musieli podać m. in. liczbę schodów w budynku, adres szkoły, nazwiska wychowawców klas pierwszych oraz liczbę wykładanych w szkole języków. Następnie ich zadaniem było rozpoznanie jedzenia za pomocą zmysłu smaku lub węchu. Później najmłodsi licealiści mieli za zadanie rozpoznanie tytułów piosenek, np. zespołu Happysad, Abba i Golec uOrkiestra. Kolejnymi zabawami były tzw. „krzesełka” i szukanie przedmiotów w szkole – dana osoba z klasy musiała znaleźć odpowiednią rzecz należącą do nauczyciela, np. męski zegarek, czarną bluzę dresową i granatową marynarkę. Szóste zadanie dotyczyło rozpoznawaniu miejsc na zdjęciach, a rozstrzygającą konkurencją było wypowiedzenie zdania: „Jestem uczniem klasy o profilu....” z piankami w ustach.

Wszyscy spisali się rewelacyjnie, ale zwycięską klasą została I b. Serdecznie gratulujemy!

Magdalena Okoń