• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    W naszej szkole po raz kolejny odbyła się impreza z okazji Dnia Języków Obcych, w tym roku przygotowana przez Agnieszkę Łasochę – Halusiak i Annę Lal oraz klasy II a, b, c i d.

   W zabawach brały udział klasy pierwsze, które mogły popisać się znajomością języka angielskiego i niemieckiego, a przy okazji dobrze się bawić. Pierwsza konkurencja polegała na odgadnięciu nazwy kraju przedstawionego na zdjęciu (mogły to być kraje niemieckojęzyczne lub Wielka Brytania). Następnie trzeba było rozpoznać niemieckie i angielskie przysłowia przedstawiane w formie scenek oraz poradzić sobie z łamańcami językowymi. Później pierwszoklasiści mieli za zadanie zapamiętać i przetłumaczyć jak najwięcej słówek w języku obcym. Piątą konkurencją okazało się ułożenie dialogu do scenki z wylosowanego filmu w danym języku – była to świetna okazja do wykazania się kreatywnością. Ostatnie konkurencje wymagały od uczestników wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i znajomości niemieckich lub angielskich piosenek. Rozstrzygające było podanie 3 haseł w danym języku do wylosowanej kategorii.

   Zwycięską drużyną ponownie została klasa I b. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami z języków obcych. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Magdalena Okoń

Zapraszamy do galerii