16 listopada 2018 r. w tygodniu obchodów stulecia Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy 1A oraz 1B, 1E i 1C wraz z nauczycielami Anną Branach i Urszulą Cybulską wyruszyli na wyprawę do stolicy. W Warszawie zwiedzili miejsca związane z historią i życiem politycznym Polski: Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich oraz Sejm RP. Łazienki Królewskie to dzisiaj przepiękny park, w którym warszawiacy spacerują i spędzają czas wolny, natomiast w II połowie XVII wieku była to letnia rezydencja ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. W pałacu można zobaczyć między innymi: przepiękną salę balową, salę portretową z obrazami z kolekcji króla oraz jadalnię, miejsce słynnych obiadów czwartkowych, spotkań intelektualistów polskich.

Pogoda była na tyle dobra, aby poruszać się po Warszawie pieszo, więc w drodze z Łazienek do Sejmu uczniowie przeszli pod Belweder i pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Potem udali się pod pomnik Fryderyka Chopina, słynne miejsce letnich koncertów, alejami Ujazdowskimi wszyscy przeszli do Parku Ujazdowskiego pod pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, polskiego pianisty i męża stanu, który był bardzo zaangażowany w proces Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy udali się do Sejmu przy ul. Wiejskiej. Tu uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć salę obrad Sejmu i zapoznać się z głównym zadaniem, jakie stoi przed 460 posłami czyli pracami nad nowymi ustawami. Z Sejmu RP wszyscy przeszli ul. Nowy Świat na Stare Miasto, gdzie mogli „zasmakować” życia studenckiego, ponieważ na stołówce Uniwersytetu Warszawskiego zjedli obiad. Po pamiątkowym zdjęciu pod Zamkiem Królewskim uczniowie udali się do parku trampolin. Po posiłku w Złotych Tarasach wszyscy wrócili do Tomaszowa zmęczeni, ale pełni wrażeń.