• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

    W dniu 9 listopada 2018 r. w ZS Nr 1 po raz kolejny uczniowie obchodzili Dzień Patrona Szkoły. Postać Bartosza Głowackiego zawsze była związana z walką narodowowyzwoleńczą. Stulecie odzyskania niepodległości nasza Szkoła uczciła także poprzez organizację imprez i konkursów o różnorodnej tematyce. Drużyny złożone z uczniów klas drugich wzięły udział w konkursie „Matematyka po angielsku”. Zadania przygotowane przez Renatę Koperwas zyskały angielskie brzmienie dzięki staraniu Waldemara Fugasa, a ich punktacja zależała zarówno od poprawności matematycznej, jak i językowej. Uczniowie klasy 2e i 3c byli uczestnikami i dyskutantami w panelu z udziałem Leszka Pienkosa i ks. Andrzeja Chilewicza na temat wolności politycznej, ekonomicznej, wolności w literaturze i wolności sumienia człowieka początku XXI wieku. Zwieńczeniem obchodów była zabawa – tradycyjny quiz interdyscyplinarny „Wiedza użyteczna i bezużyteczna” przygotowany jak zwykle przez Leszka Pienkosa przy wsparciu uczniów z samorządu uczniowskiego. Wygrana zależała od erudycji zespołu i od szczęścia, które tym razem dopisało klasie 2b.

   Zwycięzcami konkursu „Matematyka po angielsku” zostali uczniowie klasy 2b: Maja Jasińska, Weronika Matuszak i Jakub Banaś, drugie miejsce zajął zespół z klasy 2e w składzie: Michał Andrzyk, Patryk Łyczko i Klaudia Tor, zaś trzecie Kacper Czykierda, Kuba Steczkiewicz i Kacper Piątkowski z klasy 2a.

   Najlepsze wyniki w quizie uzyskała również klasa 2b: Jakub Banaś, Martyna Lipian i Konrad Żółkiewski, na drugim miejscu uplasowała się klasa 2a: Bartosz Michalski, Kacper Czykierda i Kuba Steczkiewicz, a na trzecim klasa 1e: Karol Kostrubiec, Michał Bondyra i Jakub Bzymek.

Zwycięzcom gratulujemy!

Zapraszamy do galerii