W ostatni dzień listopada obchodzimy tzw. andrzejki. To wtedy wróżymy sobie, np. z lania wosku przez klucz. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zabawach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Agnieszki Łasochy - Halusiak.

Konkurencje polegały na zjedzeniu wiszącego na sznurku jabłka bez użycia rąk, wyciągnięcia jabłek z wody z zawiązanymi oczami (również nie używając rąk) oraz obraniu jak najdłuższej skórki i rzuceniu jej za siebie – kształt miał ułożyć się w literę, na którą ma zaczynać się imię przyszłej ukochanej osoby – te konkurencje wywołały dużo śmiechu. Uczniowie mieli także możliwość przebrania się i wczucia w rolę wróżbity – przewidywali przyszłość na podstawie kart, linii na ręce oraz „zabawy w kubeczki”, która polegała na przykryciu nimi różnych przedmiotów, np. pierścionka, który miał oznaczać szybki ślub) i monety ( symbol bogactwa).

Magdalena Okoń