• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

   W piątek – 14 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbył się VI finał mikołajkowej akcji charytatywnej „Paczka Marzeń”. Współorganizatorami akcji są Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, Zarząd Rejonowy PCK w Tomaszowie Lubelskim oraz Fundacja Społeczno-Gospodarcza Oskar

   Pomysł zrodził się w 2013 r., kiedy postanowiliśmy razem z klasą zamiast tradycyjnych mikołajek zorganizować akcję charytatywną, której celem byłaby pomoc najuboższym uczniom szkół podstawowych z naszego regionu. Zależało nam na tym, aby dzieci otrzymały prezenty, o których od zawsze marzyły. Jedynym problemem było wytypowanie najbardziej potrzebujących naszego wsparcia dzieci, więc nawiązałam współpracę z PCK. Nasz pomysł spotkał się z ogromną aprobatą i tak zaczęła się realizacja tego projektu. W gronie współorganizatorów znalazła się Fundacja Społeczno - Gospodarcza Oskar, która tradycyjnie już przygotowuje 10 paczek dla dzieci oraz sponsoruje poczęstunek dla uczestników gali wręczania prezentów.

   Obdarowywane przez Świętego Mikołaja dzieci typowane są przez nauczycieli i pedagogów w swoich szkołach, to oni pomagają im napisać listy dotyczące wymarzonych podarunków. Później listy te trafiają do darczyńców. Każdego roku liczba zainteresowanych akcją wzrasta, zgłasza się do nas coraz więcej instytucji a nawet osób prywatnych, które chcą przygotować podarunki. Uczniowie naszej szkoły oprócz tego, że przygotowują paczki – w tym roku przygotowali ich aż 12 - zajmują się także oprawą muzyczną (zespół The One) oraz zorganizowaniem gier i zabaw dla dzieci podczas uroczystości. Wśród zaangażowanych w projekt byli uczniowie wszystkich klas I i II oraz kl. III b i III e.

   W tym roku prezenty na akcję charytatywną „Paczka Marzeń” ufundowali:

1. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim - 1 paczkę

2. Zespół Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim - 12 paczek

3. Fundacja Społeczno-Gospodarcza Oskar - 10 paczek

4. Urząd Miasta w Tomaszowie Lubelskim - 1 paczkę

5. Bank PKO BP w Tomaszowie Lubelskim - 1 paczkę

6. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej - 2 paczki

7. Szkoła Podstawowa w Łaszczowie - 8 paczek

8. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Lubelskim - 2 paczki

9. Urząd Gminy w Tarnawatce - 2 paczki

10. Koło Gospodyń Wiejskich w Hucie Tarnawackiej – 2 paczki

11. Zespół Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim – 2 paczki

12. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim - 1 paczkę

13. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krynicach - 1 paczkę

   Dziękujemy wszystkim, którzy udowodnili, że mają wrażliwe i dobre serca. Liczymy na to, że spotkamy się za rok, zaś Państwa zaangażowanie przeniesie się na kolejnych społeczników.

Dorota Stawarska

Zapraszamy do galerii