• Front szkoły

  • Szkoła bokiem

  • Hala

  • Tył szkoły

  • 44

   Coroczną tradycją naszej szkoły stały się koncerty kolęd, odbywające się w Bartoszu w ostatnich dniach przed Bożym Narodzeniem. W tym roku koncert został wzbogacony o przedstawienie jasełkowe przygotowane pod kierunkiem księdza Andrzeja Chilewicza przez uczniów klasy II b. Nie zabrakło w nim ani scenografii, ani próbek gry aktorskiej, z którą nasi koledzy świetnie sobie poradzili. Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne wykonali członkowie grupy The One i Bartosz Band, co stanowiło doskonałe uzupełnienie odgrywanych scenek.

  Dopełnieniem szkolnego rytuału stały się przyjęcia wigilijne organizowane zarówno przez klasy, jak też grono pedagogiczne. Gościem honorowym na Wigilii nauczycielskiej był Starosta Tomaszowski – Pan Henryk Karwan. W uroczystości wzięli też udział emerytowani nauczyciele Bartosza.

   Klasowe spotkania organizowano z zachowaniem tradycji religijnej- uczniowie dzielili się ze sobą i swoimi wychowawcami opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy. W większości klas na stołach nie zabrakło wigilijnych potraw- barszczu z uszkami, pierogów z kapustą, czy też ryb. W miłej, świątecznej atmosferze opuszczaliśmy szkołę, przenosząc świąteczny nastrój do naszych domów.