W ramach projektu nr 251/RPLU/.12.02.00-06-0035/17-00 „Powiat tomaszowski stawia na kompetencje kluczowe dla rynku pracy” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego odbywają się w naszej szkole nie tylko liczne zajęcia edukacyjne, ale też organizowane są wycieczki edukacyjne do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczestnicy wyjazdów mogą zwiedzać większość stałych ekspozycji, wziąć udział w pokazach czasowych, podziwiać zgromadzone w centrum naukowym eksponaty. W ramach wyjazdów Bartosz ma szanse zaspokoić potrzeby tych uczniów, których zainteresowania dotyczą konkretnych dziedzin np. chemii, biologii, fizyki czy robotyki. We czwartek – 17 stycznia 2017 r. do stołecznego ośrodka edukacji wyjechała grupa 53 uczniów pod opieką nauczycieli. Mieli oni do dyspozycji wszystkie atrakcje, jakie oferuje „Kopernik”, wzięli udział w laboratoriach z fizyki, chemii i robotyki. W drodze powrotnej nie zabrakło tez czasu na ciepły posiłek- tak jak pozostałe koszty- objęty w całości dofinansowaniem ze środków unijnych. McDonald's na Trakcie Brzeskim w Starej Miłosnej jak zawsze obsłużył swoich gości szybko i miło. Nie ma wątpliwości, ze tego rodzaju działania szkoły- angażowanie się w projekty edukacyjne przynoszą wymierne korzyści, zachęcają uczniów do zdobywania wiedzy.