Pierwszy dzień wiosny to dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów czas odpoczynku od nauki, w którym odwiedzają okoliczne licea i technika, aby przekonać się, które z nich sprostają ich oczekiwaniom. Żeby dobrze wybrać, uczniowie musieli zapoznać się z ofertą szkół, zaś szkoły zaprezentować swoje propozycje – w tym celu także Bartosz przygotował interesujące pokazy z różnych przedmiotów, a uczniowie opowiedzieli o swoich zainteresowaniach, które rozwijają, będąc członkami społeczności Bartosza.

Goście zostali powitani przez dyrektora, pana Leszka Bobera oraz wicedyrektor, panią Beatę Grelę, którzy zachęcili do wyboru naszego liceum oraz przedstawili wizję klas, które będą utworzone w kolejnym roku szkolnym. Na auli talenty muzyczne zaprezentowały zespoły „The One” i „Bartosz Band”. Członkowie samorządu szkolnego siłą swoich argumentów również dowodzili, że Bartosz to najlepszy wybór. Gościem specjalnym dzisiejszych spotkań był Dyrektor Wydziału Oświaty Kultury i Kultury Fizycznej, pan Mariusz Kobiałka.

Każda grupa miała okazję zwiedzić najważniejsze części szkoły – na hali sportowej, gdzie odbywały się zawody piłki siatkowej, można było obejrzeć występ cheerleaderek, natomiast sala biologiczna zmieniła się w laboratorium, w którym młodsi koledzy mieli możliwość pracować z mikroskopem, a także sprawdzić swoje umiejętności w zakresie badania organów wewnętrznych człowieka. Pokazy chemiczne również były ciekawe – licealiści w doświadczeniu o nazwie „smocza krew” pokazali, że nawet zwykła łyżeczka do herbaty może być niebezpieczna. Natomiast profil matematyczno – fizyczny przygotował mnóstwo doświadczeń, aby uchwycić każdy aspekt fizyki, np. z dziedziny elektrostatyki, termodynamiki czy oddziaływania elektromagnetycznego. Z kolei humaniści udowodnili, że mimo nauki zajmującej w liceum sporo czasu, potrafią znaleźć chwile na rozwijanie swoich pasji, np. zajęć teatralnych, rysowania, śpiewu, a nawet programowania.

Dziękujemy gościom za przybycie i zapraszamy w kolejnym roku szkolnym już w charakterze naszych młodszych kolegów.

Magdalena Okoń