W dniu 18 marca 2019r. w Zespole Szkół Nr1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbyło się Podsumowanie powiatowego konkursu na sfotografowanie zjawiska fizycznego „Uchwyć fizykę w kadr’’ organizowanego przez nauczycieli fizyki. Nagrody i dyplomy laureatom oraz finalistom wręczyli wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego mgr Jarosław Korzeń i dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej mgr Mariusz Kobiałka. Celem konkursu było wykorzystanie przestrzeni pozaszkolnej do rozwijania i pogłębiania zainteresowania fizyką, zachęcanie młodzieży do bacznej obserwacji zjawisk fizycznych w otaczającym środowisku oraz doskonalenie umiejętności z zakresu fotografii. W konkursie wzięło udział 69 uczniów w trzech kategoriach:

Szkoła podstawowa:

I miejsce - Magdalena Kata

II miejsce - Julia Raczkiewicz

III miejsce - Miłosz Hek

Wyróżnieni: Magdalena Kata, Martyna Pasieczna, Oliwia Biały, Filip Niemczuk, Kacper Jarecki, Hubert Malinowski

Gimnazjum:

I miejsce - Martyna Miller

II miejsce - Łukasz Podoba

III miejsce - Gabriela Ożóg

Wyróżnieni: Amelia Jarecka, Nikola Górniak, Magdalena Słoboda, Gabriela Kuryło, Bartłomiej Szponar, Julia Stepaniuk

Liceum:

I miejsce - Oliwia Tyrka

II miejsce - Kamila Sarzyńska,

III miejsce - Katarzyna Łasocha,

Wyróżnieni: Patrycja Zbroniec, Aleksandra Agata Wójtowicz, Emilia Wierzchowska, Wiktoria Dmitroca, Agata Mandziuk

Podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie i ogromny wkład pracy w przygotowanie uczniów otrzymali nauczyciele: Pani Dorota Bielecka, Pan Leszek Bober, Pani Agnieszka Głąb-Kruk, Pani Urszula Kobiałka, Pani Barbara Piwko, Pani Anna Sidor, Pani Marianna Stopyra-Gardiasz, Pani Barbara Żelazko. Ponadto Pani Marianna Stopyra-Gardiasz otrzymała podziękowanie za koncepcję i podjęcie się wyzwania zorganizowania konkursu.

Nagrody dla laureatów przygotowało Starostwo Powiatowe i ZS Nr 1.

Marianna Stopyra-Gardiasz